Rozhovor s Jitkou Loupovou na téma očekávání klientů

Myslím si, že většina lidí vůbec netuší, co mohou očekávat od makléře a celkové pomoci realitní kanceláře při prodeji, případně pronájmu jejich nemovitosti.

Loupová Jitka

Bydliště: Kuřim

Věk: 47 let, 3 děti

Praxe v realitách: 6 let

 
Jitka
 

Vědí podle Tebe lidé co mají očekávat od realitní kanceláře?

 

Myslím si, že většina lidí vůbec netuší, co mohou očekávat od makléře a celkové pomoci realitní kanceláře při prodeji, případně pronájmu jejich nemovitosti.

Bohužel, média šíří většinou negativní informace a ty dobré se touto cestou k lidem dostanou zřídka. Pokud se někdo rozhodne prodat svoji nemovitost sám, je to samozřejmě jeho volba.

Potom se, ale  stává,že někdo volá :"Já se do toho tak zamotal a potřebuji pomoc..."

 

Volají Ti klienti, že potřebují pomoc?

 

Ano, třeba nedávno mi volal majitel bytu, který na mne dostal kontakt od mého klienta, že kupující, které si sehnal sám po něm chtějí podepsat dokumenty z banky a on neví co s tím. Promluvila jsem si s kupujícími, ti potřebovali podepsat zástavní smlouvy banky od majitele nemovitosti jako zástavce. Majitel se sekl a řekl, že si bude hledat jiné klienty a požádal mě o to. Tímto ale mohl dostat kupující do velkých problémů, protože ti měli schválenou smlouvu o úvěru a museli čerpat peníze. Dalo to dost práce přesvědčit majitele, že je to v pořádku a nakonec obchod dopadl dobře. Kupujícím spadl kámen ze srdce, ale škoda těch jejich probdělých nocí. Mohl z toho být pro mne zajímavý obchod, ale přece nedostanu lidi do problémů..

 

A v čem byl podle Tebe hlavní problém?

 

Že si neřekli hned na začátku, co bude potřeba. Vžijte se do situace klientů. Prodávat nebo nakupovat nemovitost je stres sám o sobě, jedná se o veliké peníze. A najednou k vám neplánovaně připlouvají smlouvy a dokumenty o kterých jste netušili a někdo se holt občas zasekne.

 

Jakou mají klienti výhodu, když použijí Tvých služeb?

 

Na začátku prověřuji všechny detaily. Neuvádím klienty v omyl a vždy stranám poskytnu součinnost při prověřování detailů. Dotahuji věci do konce.

Většinou lidé neví, co se bude dít, proto vždy na začátku popíšu průběh obchodu a pravidelně s lidmi komunikuji.

Jak prodávající, tak kupující nemohou být bez informací a na to kladu velký důraz.

Navíc mám oporu v týmu lidí se kterými mohu vše operativně řešit.

 

Co myslíš o součinnosti při prověřování detailů?

 

V posledních dvou případech  jsem se starala o prodej pozemků, určených ke stavbě rodinných domů v lokalitách okolí Brna.

Pozemky jsou většinou časově náročné, je zde zdlouhavé vyřizování. Vyžadují spoustu povolení, zjišťování informací na stavebních úřadech, obecních úřadech u provozovatelů sítí atd. Majitelé pozemku často nemají kompletní informace a tyto je potřeba v průběhu prověřit.

Lidé mají obavy, že koupí zajíce v pytli. Proto jim pomáhám při zjišťování všech detailů, aby nekoupili pozemek na kterém se ve finále nebude dát stavět a poskytnu jim k tomu i dostatečný čas bez stresování a tlaků.

 

Člověk se pořád učí. Nicméně se vše podařilo a těším se na další byty, domy, pozemky a především spokojené klienty :-)

23.6.2017