Aktuality

Růst cen bytů se po 9 měsících zastavil

5.9.2017

Ceny nemovitostí s menšími přestávkami rostou od roku 2012. Ovšem tempo růstu v posledních měsících vyráželo dech. Od začátku roku průměrná cena bytu vzrostla o více než 300 000 Kč. V červnu však došlo k drobné cenové korekci. Může tato změna znamenat obrat trendu vývoje cen nemovitostí?

Více

Ceny nemovitostí letos porostou o deset procent, v příštím roce tempo zpomalí, předpovídá ČNB

6.6.2017

Ceny nemovitostí by po zbytek roku 2017 měly růst kolem 10 procent, v průběhu roku 2018 by měl růst zpomalit k 7,5 procenta. To vše za předpokladu, že se naplní makroekonomické scénáře. Píše se to v nedávno zveřejněné studii Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN).

Více

Opravdu nepotřebujete využívat služeb realitních kanceláří?

27.4.2017

Chcete koupit, prodat, najmout či pronajmout byt či jinou nemovitost? Seznamte se s důvody kdy a proč je dobré obracet se na odborníky v oboru. Řada z vás, kteří potřebujete prodat či koupit nemovitost, např. byt či rodinný domek, si položí otázku, zda tento obchod uskutečnit vlastními silami nebo se obrátit na realitní kancelář.

Více

Osvobození přilehlých pozemků od DPH při jejich prodeji neprošlo

6.4.2017

Poslanecká sněmovna 4. dubna schválila tzv. daňový balíček a to v původním znění, odmítla tedy pozměňovací návrhy senátu. Podle senátního návrhu by se při prodeji pozemků měly zdaňovat pouze ty pozemky, na kterých stojí stavba.

Více

Neobávejte se exkluzivní smlouvy!

7.3.2017

Prodej i nákup nemovitosti je velikou událostí pro každého, kdo se investováním do nemovitostí nezabývá z popisu své práce. A nutno hned dodat, že se jedná o náročný proces. Kdo si jím prošel, dá mi za pravdu. Nejen ve fázi rozhodování, kdy sami nebo s rodinou řešíme co, proč, za kolik …. Ale také následně, ve fázi realizace, kdy se musíme rozhodnout, zda máme patřičné schopnosti, dostatek času a energie se do transakce pustit sami nebo si k tomu účelu vybereme pomocníka. Já zastávám názor, že by každý měl dělat to, co umí. Jinými slovy: Ševče, drž se svého kopyta! V případě koupě, prodeje, ale také pronájmu nemovitých věcí, jak se dnes domům a bytům říká, je to realitní kancelář, která se o vše postará.

Více

V Brně loni rostly ceny bytů, za nové lidé utratili pět miliard

14.2.2017

(ČTK) O byty v novostavbách byl loni v Brně rekordní zájem, lidé za ně utratili téměř pět miliard korun. Celkem se loni v Brně prodalo 1507 nových bytů. Ruku v ruce s tím šlo ale i zdražování, byty v Brně v loňském roce podražily o devět procent na téměř 59.000 Kč za metr čtvereční. V tiskové zprávě to dnes uvedla společnost Trikaya, která ceny nemovitostí v Brně sleduje.

Více

Co nám přinesl rok 2016 v oblasti hypoték?

2.2.2017

V roce 2016 se na hypotečním trhu událo několik změn a bylo překonáno mnoho rekordů. V průběhu celého roky klesaly sazby hypoték, rostly jejich objemy a k tomu přibyly regulace ze strany ČNB a nový zákon o spotřebitelském úvěru. Co nám to tedy přineslo?

Více

Prodej nemovitosti bez realitky? Lákavé, ale nemusí se vyplatit

30.1.2017

​Provize z prodeje nemovitosti vyplácená realitním kancelářím se pro mnohé prodávající jeví jako částka, o kterou prodávají levněji. A přitom by nemuseli, kdyby se služeb realitní kanceláře vzdali a co jde, zařídili si sami. Při troše organizačních schopností se toto rozhodnutí zdá na první pohled velmi rozumné. Bohužel, cesta samostatného prodeje nemovitosti s sebou často nese náklady, o kterých jsme na jejím začátku nepřemýšleli. Což ovšem není jediné riziko – bez kvalitního a profesionálního servisu často naletíme nespolehlivým, insolventním nebo jinak podvodným kupcům.

Více