I koupě nemovitosti prostřednictvím hypotéky má svá pravidla..

Víte, že po podpisu smlouvy o hypotečním úvěru vám vznikají závazky vůči bance, aniž byste ještě načerpali peněžní prostředky? Je potřeba si uvědomit, že po podpisu těchto smluv je potřeba splnit další podmínky k načerpání úvěru. Problém může nastat, když banka schválí klientovi hypotéční úvěr a podepíše smlouvu již na základě návrhů ( nepodepsaných ) smluv (Kupní a případně úschovní). Proč to píšu? Minulý týden se k nám dostal rozpracovaný případ, kdy kupující z důvodu jistoty nejdříve podepsal smlouvu o úvěru a potom vyzval prodávajícího k podpisu dalších smluv. Problém nastal, když chtěl podepsat zástavní smlouvu banky majitelem bytu. Bylo třeba to vykomunikovat a nakonec se kupující vyhnul celkem slušné pokutě. Viděl jsem i případ , kdy prodávající zástavní smlouvu odmítl podepsat.
Je třeba si uvědomit, že i nákup prostřednictvím hypotečního úvěru má svá pravidla, načasování a je třeba vše dobře ošetřit. Pokud nevíte jak načasovat podpisy kupní smlouvy, úschovní smlouvy, hypoteční smlouvy a smlouvy zástavní tak, aby vše běželo hladce, obraťte se na nás, pomůžeme Vám.
PS není to nějaký masový problém, ale tento nesoulad se v praxi vyskytuje a proto je dobré pohlídat i zdánlivě bezvýznamné detaily.
Váš tým Artoss

16.3.2016

Ing. Paulen Pavel