Rozhovor s Michaelem Gottvaldem o pronájmu 67 bytů na Bratislavské ulici

U makléře je jedním z klíčových ukazatelů délka praxe. Ale důležité je, co v době praxe makléř dělá. Jsou lidé, co získají za rok praxe to samé co jiní za 3 roky. Michal, dělá reality 1,5 roku, jeho zatím nejobjemnějším obchodem byl pronájem bytového komplexu v Brně.

Bc.Michael Gottvald

Bydliště:Brno-Židenice

Věk: 26 let

Praxe v realitách: 1,5 roku

Sportovec

 

Michalfoto 

 

" Za nejzásadnější tedy nepovažuji konkrétní výčet nutných návyků a činností, ale spíše nalezení vlastní cesty k úspěchu, která je pro daného jedince nejvhodnější. Pokud se tohle makléři povede, tak má napůl vyhráno a společně s vysokou mírou vlastní iniciativy a aktivity, dokáže v budoucnu generovat vysoké zisky sobě i svým klientům."

 

 

O jakou práci se jednalo?

 

V oblasti pronájmů, za sebou teď vidím velký úspěch při pronajímaní 1/3 z 67 bytů v novém bytovém komplexu na ulici Bratislavská, který jsem realizoval společně s českou developerskou firmou RC Reinvest a který je prvním krokem k revitalizaci problematické oblasti v okolí ulice Cejl.

 

Tolik bytů, to muselo být organizačně náročné, ne?

 

To tedy bylo. Je náročné sladit velké množství prohlídek, podpisů smluv atd. Navíc se Vám do toho nabourávají různé rušivé elementy jako někteří klienti a společenští aktivisté.

Musím říct, že tento obchodní případ byl opravdu boj a vzniklo při něm mnoho problémů a komplikací, zejména pak při jednání s těmi, co nerespektují jakási pravidla. Musíte si hned na začátku nastavit pravidla a systém a striktně se jich držet.Nyní mám v nabídce pár posledních volných bytů a projekt tedy můžu považovat za úspěšně dokončený.

 

Společně s tímto problémem na rychlost pronajmutí takového množství bytů silně působila i skutečnost, že se proces revitalizace nikdy neobejde bez určitých obětí. Nikdo z projektového týmu samozřejmě neměl žádné předsudky, ale cílem takové akce je vždy nějaká změna a nebylo tedy možné byty pronajímat každému. Každý ze zájemců musí projít přísným prověřením, které je zaměřeno především na bezúhonnost a bezdlužnost budoucích nájemníků.

 

Ty prověřuješ i bezdlužnost zájemců?

 

Po zkušenostech to dělám vždy, abych hned na začátku nedoporučil někoho nevhodného. Pokud zájemce má nějaké problémy sdělím to majiteli. Důležité je si vyslechnout i důvody.

 

Jaké byly ty největší komplikace?

 

Největším problémem bylo jistě vysoké množství prohlídek, které ale často končily neúspěchem. To plyne z faktu, že se jedná o jeden z prvních kroků při revitalizaci této oblasti, která se vyznačuje dlouhodobě špatným povědomím u obyvatel města Brna.

 

Co majitel ocenil nejvíce?

 

Určitě časovou flexibilitu, která byl velmi důležitá. Bylo nutné nenechat si uniknout žádné potencionální klienty. Z toho důvodu jsem musel v prvních týdnech odsunout všechny ostatní projekty a být tam doslova od rána do večera.

 

Důležitým přínosem bych označil velkou míru samostatnosti a vlastní iniciativy. Vznikalo totiž mnoho komplikací a problémů, které bylo nutné řešit ihned a nebyl čas k jejich projednávání s majiteli. Většinu takových situací se mi podařilo vyřešit nejefektivnějším možným způsobem.

 

Společně s mým pracovním výkonem my bylo oporou zázemí naší realitní kanceláře, která se postarala o obsáhlou administrativní a legislativní stránku tohoto projektu. To, že nevznikly žádné komplikace po této stránce, je také velmi důležitým přínosem pro majitele.

 

 Proč si vybrala firma RC Reinvest právě Tebe?

 

Potřebovali, pro tento případ někoho kdo to zvládne jak obchodně, tak organizačně.

Při pronajímání nemovitostí si vytvářím vlastní strategii a obchodní postupy, které zvyšují zisky mých klientů, což se jim samozřejmě líbí. Díky individuálnímu přístupu a zkušenostem s touto konkrétní oblastí, jsem schopný komplexně zajišťovat celý proces pronajímání nemovitostí tak, jak to u konkurenčních makléřů neuvidíte.

 

Navíc hovořím plynně anglicky, což bylo u tohoto projektu klíčové. Mezi klienty bylo hodně zahraničních studentů.

 

Podle čeho by si měl majitel nemovitosti vybírat makléře?

 

Moje rada je tato: "Neřešte tolik realitku, vybírejte přímo makléře!". Právě realitní makléř bude tím, kdo nejvíce ovlivní úspěšnost Vašeho obchodu a je tedy nutné, aby byl dostatečně schopný a hlavně vhodný právě pro tento konkrétní případ. Samozřejmě vybírejte jen z makléřů renomovaných realitních kanceláří tak, aby makléř měl také zázemí kvalitní realitní kanceláře. Za minimální požadavky na takovou kancelář považuji členství v ARK ČR a několikaletou bezúhonnou historii obchodování na daném trhu.

20.6.2017